Kultura

Otvoreni 14. Leskovački dani muzike (LEDAMUS)

Nastupom virtuoza na gitari Gorana Krivokapića u Svečanoj sali grada Leskovca, otvoreni su 14. Leskovački dani muzike (LEDAMUS,) Ovogodišnji LEDAMUS je otvorila zamenica, dr Lidija Dimitrijević. „Već tradicionalno, 14. godinu zaredom, Leskovački dani muzike donose pravo uživanje svim ljubiteljima muzike u našem gradu. LEDAMUS se, kao ozbiljan i prestižan muzički festival, pozicionirao visoko u oblasti klasične muzike kako u našoj zemlji, tako i mnogo šire. Ovaj festival je odlična prilika da se predstavi ono što je najbolje u muzičkom životu Leskovca, ali i muzička dostignuća drugih sredina.Najistaknutiji umetnici iz sveta muzike rado dolaze u naš grad i leskovačkoj publici svake godine priušte veliku čast da uživa u njihovoj virtuoznosti. Ove godine imamo to zadovoljstvo da na otvaranju LEDAMUS-a nastupi Goran Krivokapić, jedan od vodećih gitarista nove, mlade generacije na međunarodnoj sceni klasične gitare i predavač na više evropskih fakulteta“. Direktorka Muzičke škole „Stanislav Binički“ Biljana Miljković, istakla je: „Imaćemo priliku da čujemo gitaristu Gorana Krivokapića, flautiste Ljubišu Jovanovića i Strašu Temkova, solo pevačicu Katarinu Simonović Ivanković, kvartet kontrabasa „Basiona Amoroza“, kvartet „Rubikon“. U okviru festivala biće održane dve tribine i dva razgovora sa umetnicima. Želim, pre svega, da se zahvalim Ministarstvu kutlure i Gradu Leskovcu koji su naši stari pokrovitelji, kao i sponzorima Dunav osiguranje i vinarija Stari dani. Veliko hvala i svim institucijama kutlure našeg grada.LEDAMUS nije jedini festival koji organizuje Muzička škola Stanislav Binički. Tu su i Internacionalni festival gitare i školski festival „Virtus piano“. Osim toga, naši učenici i profesori su stalni učesnici svih kulturnih i umetničkih manifestacija koje se održavaju u našem gradu.“

Categories: Kultura

Leave a Reply