Sport

Rukometaši Dubočice superligaši!!

Rukometaši leskovačke „Dubočice 54“ pobedom u poslednjem kolu Super „B“ lige osvojili su prvo mesto na tabeli i time, nakon 19 godina, obezbedili povratak – plasman u najviši rang takmičenja. Vukovi su u Novoj Varoši pobedili ekipu Zlatara 33:38 (14:20). Inače rukometaši “Dubočice 54“ su utakmicu započeli rešeni da pobede, poveli, medjutim, domaći nisu želeli da prepuste tako lako bodove. Tako su u 10. minutu uspeli su ponovo da izjednače rezultat (5:5). Medjutim, od tog trenutka Leskovčani kreću silovito, pa se prednost iz minut u minut uvećavala, u 27. minutu ona je dostigla maksimalnih osam golova razlike (11:19). Tako se na odmor otišlo sa šest golova razlike (14:20). Iskustvom i taktikom u drugom poluvremenu rukometaši Dubočice su znalački čuvali prednost koja nije bila manja od pet golova razlike. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka veliko slavlje je moglo da počne. „Dubočicu 54“ je nastupila u sastavu: Pešić, Cvetković 4 gola, Pavlović 2, Simić 1, Stanković 3, Nikolić 3, Arsić, Jocić 3, Atanasković 6, Filipović 2, Adamović 5, Matović 6 (igrač utakmice), Gašić, Radivojević 2, Mitrović 1, Radisavljević.

Categories: Sport