
Vlada Srbije usvojila je Zaključak kojim se poslodavcima preporučuje da zaposlenima omoguće da ne rade na Badnji dan, 6. januara, saznaje Sputnjik. Ovu preporuku Vlada je donela imajući u vidu značaj Božića kao verskog praznika koji praznuje većina građana i potrebe njegovog prikladnog praznovanja i obeležavanja, kao i značaj Badnje večeri kao dela božićnih praznika.
Poslodavcima u Srbiji preporučeno je da omoguće da na Badnji dan ne rade katolici i pripadnici hrišćanskih verskih zajednica koje obeležavaju verske praznike po gregorijanskom kalendaru, 24. decembra 2024. godine, kao i pravoslavni vernici koji obeležavaju verske praznike po julijanskom kalendaru, 6. januara 2025. godine.
Categories: Društvo






