
Održan je protest ispred Skupštine Crne Gore a povodom hapšenja trojice crnogorskih državljana.
Protestu je i pored kiše i lošeg vremena prisustvovao veći broj gradjana, i članovi porodice.
Valja, medjutim, reći da je protestu prisustvovao i predsednik opštine Nikšić Marko Kovačević.
Na transparentima piše „Hvala vam za slobodu“, „Ameriko, i vi bi nam pozaviđeli“, „Jakove hvala“, „Miki, Miki hvala“, „Glasaćemo vas i dalje“, kao i fotografija predsednik Skupštine Andrije Mandića, prenosi Borba.
Dvojica vojnika Vojske Crne Gore, Rajko Krivokapić i Dragutin Lalatović i još jedan crnogorski državljanin Marinko Jovanović, nalaze se u pritvoru od 24. novembra jer su na svom vozilu imali okvir tablice sa natpisom „Kosovo je Srbija“ u centru Dečana.
Njima je istog dana određeno 48-časovno zadržavanje, a potom i 30-dnevna mera pritvora, uz optužbu za krivično delo izazivanje mržnje i netrpeljivosti. Izvor-foto:IN4S,Borba
Categories: Društvo






