
Muzički dokumentarni film „Beatles: Get Backu „režiji Pitera Džeksona, biće premijerno prikazan 12. februara u IMAX sali bioskopa Cineplexx Galerija Belgrade,, saopštio je distributer MegaKom film.
Čuveni poslednji koncert antologijske britanske grupe „Bitlsi“ na krovu njihove producentske kuće – zgrade Epl Korps, održan je 30. januara 1969. godine u Londonu.
Sada je koncert upakovan u jednočasnovni dokumentarni film koji će, simbolično, skoro na godišnjicu, specijalno biti prikazan u Beogradu.
– Veoma sam uzbuđen što će pravi fanovi Bitlsa na ogromnom platnu moći da vide njihov poslednji koncert, oni to zaslužuju – izjavio je reditelj Piter Džekson, koji je snimio film o nezaboravnom, poslednjem koncertu „Bitlsa“.
Projekat je originalno bio zamišljen kao mini serija od tri epizode, a onda je prilagođen za IMAX bioskopski format.
Piter Džeskon je publici poznat kao trostruki oskarovac i reditelj dve kultne trilogije – Gospodar prstenova i Hobit prema romanima DŽ. R. R. Tolkina.
Dokumentarni film „Beatles: Get Back“ prikazuje kreativni proces Bitlsa dok pokušavaju da napišu 14 novih pesama u pripremi za svoj prvi koncert uživo posle više od dve godine.
Suočeni sa gotovo nemogućim rokom, prijateljstvo između Džona Lenona, Pola Makartnija, Džordža Harisona i Ringo Stara stavljene su na probu.
Film je sastavljen od skoro 60 sati neviđenih snimaka realizovanih tokom 21 dana, koje je režirao Majkl Lindzi-Hog 1969. godine, i od barem 150 sati snimljenog zvuka, od kojih je većina bila zaključana u trezoru više od pola veka. Izvor-foto: Agencije i portali
Categories: Kultura






