Društvo

Ministarka Mihajlović u Vlasotincu: Struja u selima za 10 dana – prevazići situaciju sa napajanjem u najkraćem roku

Tokom posete opštini Vlasotince Zorana Mihajlović, ministarka energetike je, izmedju ostalog rekla da se očekuje da će se situacija sa napajanjem električnom energijom u selima u Vlasotincu prevazići za sedam do 10 dana. Ministarka je danas obišla naselje Beli kamen gde se odvijaju radovi na otklanjanju kvarova na dalekovodu i istakla  da nijedan jedini meštatinim bilo gde u Srbiji ne sme da dođe u situaciju da danima nema struju.

– To nije pitanje luksuza, već normalnog života – ocenila je Mihajlovićeva. – Moramo da stvorimo uslove, a to su put, kanalizacija, struja, vodosnabdevanje, ako hoćemo da se deca rađaju i da ljudi ostaju da ovde žive. Država hoće da ulaže i pomogne, ali i preduzeća moraju da prate državnu politiku i realizuju aktivnosti efikasno, onako kako se to od njih očekuje.

Ona je obećala da će se  utvrditi zašto je došlo do ove situacije, kao i da će se učiniti sve da se ne ponovi. Ralizovaće se, kako je navela, svi projekti koji su neophodni za nove investicije, kao što su ugradnja drugog energetskog transformatora u Vlasotincu, izgradnja novih dalekovoda, rekonstrukcija postojećih i priprema za nove trafo-stanice.

Bojan Atlagić, direktor „EPS distribucije”,  rekao je da je najkritičnijeg dana, 11. januara, u Srbiji, četiri odsto potrošača bilo  bez električne energije, a da je danas 0,13 odsto.

– U Vlasotincu je u ponedeljak 2.700 građana bilo bez električne energije, a sada je to 330 korisnika –  objasnio je Atlagić. – Ovi procenti su živi ljudi na terenu, radićemo punim kapacitetom 24 časa, dok i poslednjeg korisnika ne snabdemo strujom. Bratislav Petrović, prvi čovek vlasotinačke opštine je zvaničnike iz Beograda detaljno informisao o merama štete, kao i šta je uradjeno na otklanjanju posledica.

Categories: Društvo

Leave a Reply