Sport

VLASOTINCE: Bokserski klub ‘’Arena’’ dobio opremu od BSS

U okviru akcije „Olimpijska škola boksa“ koju realizuje Bokserki svez Srbije, predsednik saveza Nenad Borovčanin posetio je bokserski klub ’’Arena’’ u Vlasotincu i tom prilikom donirao boksersku opremu i rekvizite ovom klubu, i to četiri bokserska džaka, četiri para rukavica, četiri zaštitne kacige, dve medicinske lopte, merdevinu za treniranje, kao i zahvalnicu kokserskom klubu „Arena“ što učestvuje u ovoj akciji. Cilj ove akcije je da se što veći broj dece uključi u sportske aktivnosti i da se boks kao plemenita veština predstavi najmlađima. Ova akcija takođe podrazumeva i besplatnu članarinu za treninge mlađima od 19 godina, rekao je Borovčanin i dodao: -Zadatak svih nas je da pomognemo roditeljima u vaspitanju dece, da pomognemo društvu da ima zdrave članove, a državi da je reprezentuju šampioni na velikim takmičenjima“. Zahvaljujući se Borovčaninu na poseti i lepim rečima Ivan Jović, trener bokserskog kluba „Arena“  zahvalio se savezu na donaciji i istakao da je dolaskom na čelo saveza Nenad Borovčanin podigao boks na viši nivo. Oprema koju nam je BSS poklonio omogućiće nam da radimo sa još većim brojem dece i na taj način omasovimo boks u našem mestu. Mi smo se ovoj akciji rado odazvali jer se u našem klubu godinama unazad ne naplaćuju članarine, i svi koji žele da treniraju boks takmičarski ili rekreativno su dobrodošli. Inače na svakom treningu u našem klubu treniraju oko 30 deteta, oba pola, uzrasta od 7 do 30 godina, kazao je Jović Izvor-foto:Vlaostince-Info

Categories: Sport

Оставите одговор