Obrazovanje

LESKOVAC: Stručna praksa za studente u javnim preduzećima

Dvadesetpetoro studenata Viskole poslovne škole strukovnih studija u Leskovcu, u naredna tri meseca, stručnu praksu obavljaće u ovdašnjim gradskim javnim preduzećima Vodovod, Komunalac, Dom, Toplana, u Odeljenju za javne nabavke, u Gradskoj upravi  i Domu učenika. Medjutim, kako se danas čulo u gradskoj Skupštini prilikom promocije ove akcije, ukoliko se ukaže potreba, u ovaj program biće uključeno još instutucija. Inače, kako je rečeno vom prilikom, ova stručna praksa realizuje se petu godinu zaredom na osnovnu potpisanog Memorandumom o saradnji između grada Leskovca, Visoke poslovne škole strukovnih studija i Poljoprivredne i Savetodavne stručne službe.

Kako je kazala Dragana Randjelović, iz Visoke poslovne škole strukovnih studija stručna praksa predstavlja veoma bitan deo obrazovnog procesa naše škole, u prilog tome govori i činjenica da se sve više radi na razvoju  dualnog obrazovanja a naša škola i jeste pionir u ovoj oblasti. Upravo su ti programi stručne prakse nešto po čemu se mi ističemo, osim toga kvalitet svog rada podižemo i novim studijskim pvenstveno iz onih oblasti za koje postoji potreba na tržištu rada.Inače, radi se o studijskim programima iz oblasti poslovne informatike, elektronskog poslovanja, tehnologije hrane i gastronomije. U proteklih pet godina, stučnu praksu u leskovačkoj lokalnoj samoupravi obavilo preko 300 studenata.

Categories: Obrazovanje

Оставите одговор