Obrazovanje

LESKOVAC: Najbolji na prijemu kod doktora Cvetanovića

Gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović priredio je danas prijem za talentovane učenike OŠ Vožd Karađorđe i Ekonomske škole koji su ostvarili zapažene rezultate na domaćim I meedjunarodnim takmičenjima. Prijem je priređen za učenike OŠ Vožd Karađorđe Veljka Tolića i Miloša Kostić, i Mariju Stojiljković, učenicu srednje Ekonomske škole Đuka Dinić.                                                                                                                                                                          -Leskovcu zahvaljujući pametnoj, nadarenoj i talentovanoj deci svakog dana stižu nagrade i priznanja. Zahvaljujući mladim talentima Leskovac javnosti šalje sliku koja daje nadu u bolje sutra. Ovde smo da bismo predstavili samo delić onoga što je Leskovac iznedrio. Juče smo se prilikom OŠ Vuk Karadžić družili sa mladim matematičarima koji su nam se pohvalili velikim brojem osvojenih nagrada i priznanja. Danas su sa nama Veljko Tolić i Miloš Kostić iz OŠ Vožd Karađorđe koji su osvojili zlatnu i srebrnu medalju na srpskoj informatičkoj olimpijadi. Ova dva dečaka su svojim trudom postali ponos grada i naši ambasadori u svetu nauke. Na druoj strani Evropska unija raspisuje različite konkurse a ni tu Leskovac ne zaostaje. Tako je Marija Stojiljković iz Ekonosmke škole Đuka Dinić osvojila prvo mesto na konkursu EU i predstavila i naš grad i svoju školu na najbolji mogući način – rekao je gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović.                                                                                                                                                  Talentovana deca imaju posebno mestou našem gradu i moramo da ih sačuvamo i damo im podstrek da nastave dalje, budu još bolja i promovišu naš grad u najboljem svetlu, kazao je gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović Gradonačelnik je pred novinarima pohvalio srednjoškolku Mariju Stojiljković koja je osvojila prvu nagradu na konkursu Delegacije Evropske unije za srpske srednjoškolce pod nazivom “Evropski dnevnik” i Veljka Toljića, učenik osmog razreda OŠ „Vožd Karađorđe“ Leskovac  koji je osvojio je zlatnu medalju, i Miloša Kostiać, srebrnu medalju na Srpskoj informatičkoj olimpijadi koja je održana 13. maja u Računarskoj gimnaziji u Beogradu.

Prvi čovek grada se zahvalio profesorima Stevici Jankoviću (OŠ Vožd Karađorđe) i Živojinu Prokopoviću (Ekonomska škola) na radu i trudu koji su uložili da učenici ispolje svoj talenat i steknu potrebna znanja.                                          -Konkurenciaj je bila velika. Oko 360 radova je bilo podeljeno u 6 kategorija, a moj je u kategoriji likovnih radova a i u kupno osvojio prvo mesto. Nagradno putovanje je izuzetno velika nagrada, posetili smo Prag, Beč i Budimpeštu i izuzetno sam srećna smo zbog toga – kazala je Marija Stojiljković, učenicia Ekonomske škole.                                        -Osvojio sam prvu nagradu, odnosno treće mesto na Srpskoj informatičkoj olimpijadi u Beogradu i biću u reprezentaciji Srbije. Želeo bih da se zahvalim ne samo nastavniku i gradu Leskovcu koji za svako naše takmičenje izdvaja novčana sredstva i pomaže – poručio je Veljko Tolić.                                                                                              -Naši utisci još vde dobijaju na težini ako se zna da su učestvovali učenici matematičkih gimnazija iz mnogih gradova. Zahvaljujem gradu Leskovcu što izdvaja novac za naš odlazak na sva ova putovanja i takmičenja – istakao je Miloš Kostić.

 

 

Categories: Obrazovanje

Leave a Reply