Ekonomija

Premijer Srbije u Crnoj Travi kolevci neimarstva i graditeljstva

Farma Vucic,Dragan,Sr.

Dragan Pavlović i Srdjan Stanisavljević su primer kako se na pravi način pomaže svom narodu državi i svojoj porodici. Dragan u Predejanu izdržava više od 150 porodica i Dragane nemoj da napustaš špredejane, a Sradjan Stanisavljević je u farmu investirao oko dva miliona evra, gaji 1.200 ovaca, 500 koza, 60 krava, zaokružuje process proizvodnje otvaranjem savremene mlekare za organic sireve za svetsko tržište..
Ovo je, izmedju ostalog rekao juče Aleksandar Vučić, predsednik Vlade Srbije, nakon otvaranja savremene mlekare u okvir fame ‘’Šurik investa’’ i obilaska farme ovaca, koza i krava u društvu vlasnika Srdjana Stanisavljevića i ministra privrede Sertića.
-Vlada Srbije je spremna da uloži mnogo više u jug Srbije i da obezbedi veće subvencije za sve privatne investitore koji žele da ulažu u taj kraj, poručio je premijer Srbije Aleksandar Vučić i dodao da u 2016. godini se mora krenuti sa rešavanjem demografskih problem. Pomoćićemo u ninfrastrukturi i zapošljavanju da ljudi ostanu u svom kraju. Kako je objasnio, država do sada uglavnom ništa nije preduzimala kada je reč o depopulaciji stanovništva i podsticanju nataliteta, jer je morala da rešava problem javnih dugova i probleme nastale posle „pljačkaške privatizacije“.
– Ali za 2016. godinu najavljujem velike promene i reforme u sistemu školstva, zdravstva i pre svega brigu i rešavanje, odnosno početak rešavanja naših demografksih problema – poručio je Vučić.
On je istakao da se Srbija ne može sačuvati ako u Crnoj Travi živi svega 1.500 ljudi, a svi ostali odlaze u Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac…
Predsednik Vlade je najavio pomoć kada je reč o razvoju tog dela Srbije, poput izgradnje infrastrukture.
Vučić je ponovio da će, kada je reč o putu Predejane-Crna Trava, 2016. godine biti izgrađeno 15 kilometara od 24 kilometra, a u 2017. godini preostalih devet kilometara.
– To je realno i to je ozbiljno. Ne mogu da kažem da ćemo uraditi nešto što nećemo. Za dve godine imaćete taj put, lakše ćete izlaziti na auto-put, na Koridor 10. To će u mnogome doprineti razvoju seoske sredine u kojem čak 25 mesta imate s malim brojem stanovnika – zaključio je Vučić.
Vučić je i okupljenima na gradskom trgu u Crnoj Travi rekao da će u 2016. godini biti i promena kada je reč o rešavanju demografskih problema. Govoreći gradjanima Crne Trave o trenutnoj ekonomskoj situaciji u zemlji premijer Aleksandar Vučić je rekao da nema nikakve opasnosti od bankrota za Srbiju i podvukao da će ubuduće imati deficit manji od tri odsto BDP poput najrazvijenih evropskih zemalja.
Premijer je u Crnoj Travi okupljene gradjane podsetio na svoje reči od je pre sedam, osam meseci rekao da će Srbija uprkos fiskalnoj konsolidaciji imati na kraju godine ostvariti privredni rast od 0,5 do 1 odsto, što mu, kako je primetio, niko nije verovao.
A potvrda takvom njegovom stavu i uverenju je činjenica, kako je rekao, da će MMF korigovati prognozu rasta BDP Srbije. -To potvrđuje moje reči i to je dokaz da nisam lagao, obmanjivao, i pričao vam šarene laže, poručio je gradjanima Crne Trave premijer i dodao da nas u 2016. godini očekuje privredni rast od dva odsto, a u 2017. godini i veći i objasnio da kada kaže da ne da novac, onda misli na „partijske i idiotske“ projekte koji uloženo nikada nisu vratili građanima Srbije, a da će para za investicije i razvojne projekte biti.
On je poručio građanima Crne Trave da će im Vlada Srbije pomoći u svemu što je važno za razvoj njihovog mesta, dodao da ne obećava med i mleko, ali da će svakako živeti bolje nego što je to bilo u prethodnom periodu.
Vučić je naveo i da se radi na platnim razredima te će svako za isti posao biti isto plaćen, bez obzira u kojem mestu radi i da nema problem da to kaže i u Crnoj Travi i u Beogradu. -Posao mi je da vodim računa o celoj Srbiji, poručio je Vučić gradjanima neimarske Crne Trave, pozdravljen burnim aplauzom i glasnim odobravanjem..
Na kraju svog obraćanja je poručiooručio penzionerima, posebno onima sa najnižim primanjima koja nisu smanjivana, da će već pred kraj godine imati veće penzije, koje će, kako je dodao, biti povećane i sledeće godine.
-Penzioneri će uskoro moći da kažu da ne samo „mogu da prežive, već da mogu da žive“.
Posebno se osvrćući na penzionere sa najnižim primanjima, premijer je rekao da povećanja njihovih penzija neće biti „bog zna šta“, ali da su oni zaradili da budu nagrađeni.
„Posebno za vas sa malim penzijama, želim da kažem da ćete već pre kraja godine imati veće penzije, neće to biti bog zna šta, ali 300,400 ili 500 dinara više, to ste vi zaradili. Mi smo uspeli kao država da se ozbiljno odnosimo i da ne trošimo od onoga što treba da ostane našoj deci, već da trošimo ono što imamo“, poručio je premijer i dodao da će ta povehcanja biti nastavljerna i u sledećoj godini.

Categories: Ekonomija

Leave a Reply