Ekonomija

Intezivna aktivnost RPK Leskovac

Komora LeskovacKomora Le logo

Predsednika RPK leskovac Gorana Jovića i g.dina Kostasa Geoggijakisa, predsednika udružeja trgovaca Soluna primio je ambasador Grčke NJ.E Konstantin Ikonomidis i g.dja Sophia Tsamicha, opunomoćenik za ekonomske i komercijalne poslove pri ambasadi Grčke. Razgovori su vodjeni u pravcu osnivanja Grčko-srpske komore sa sedištem u Solunu u cilju poboljšanja komunikacije i saradnje grčkih i srpskih privrednika.

Grčki ambasador NJ.E Konstantin Ikonomidis je obavešten da će u naredna tri meseca u Solunu biti otvorena Komora i da su podršku za otvaranje Grčko-srpske komore dali privrednici iz solunske regije kao i privrednici ne samo juga Srbije već preko svojih komora i privrednici članovi RPK Leskovac, RPK Niš, RPK Zaječar, RPK Pančevo, PK Novog Sada, PK Vojvodine i Privredne komore Srbije.
Ova ideja potekla je od sve bolje saradnje južne Srbije – RPK Leskovac sa severnom Grčkom.
Predsednika RPK Leskovac Gorana Jovića i g.dina Kostasa Geoggijakisa, predsednika udružeja trgovaca Soluna primio je i predsednik Helenskog Privrednog Udruženja Srbije g.din Philippos Karamanolis koji je ujedno i predsednik izvršnog odbroa Eurobanke za Srbiju kao i predsednik Izvršnog odbora Alfa banke u Srbiji, g.din Georgios Papanastasiou.
Helensko Privredno udruženje Srbija objedinjuje sve velike privrednike koji posluju na teritoriji Republike Srbije kao i bankarske institucije. Goran Jović i g.din Kostas Geoggijakis upoznali su ih sa formiranjem Grčko-srpske komore i pozvali Helensko Privredno Udruženje Srbija da se pridruži komori.
Zvanično otvaranje Grčko-srpske privredne komore predvidjeno je za kraj januara 2015.godine u Solunu. Prostor za Grčko-srpsku privrednu komoru obezbedilo je Trgovinsko udruženje Soluna i severne Grčke.
U cilju prezentovanja aktivnosti vezanih za osnivanje Grčko-srpske privredne komore Gorana Jovića i Kostasa Geoggijakisa primio je i v.d. direktor Privredne komore Srbije i predsednik Privredne komore Beograd, g.din Milivoje Miletić. Predsednik Milivoje Miletić je upoznat sa inicijativom i predlogom formiranja Grčko-srpske privredne komore. On je u svom razgovoru sa Goranom Jovićem i Kostasom Geoggijakisom dao podršku formiranju ove komore i ponudio da predstavnik PKS i PK Beograd bude član Upravnog odbora komore i uzmu učešće u radu ove komore.
G.din Kostas Geoggijakis pozvao je v.d direktora PKS i predsednika PK Beograd da poseti ovu asocijaciju u Solunu i pomogne u boljoj komunikaciji i poslovanju srpskih i grčkih privrednika.
U PK Vojvodine Gorana Jovića i Kostasa Geoggijakisa primio je Ratko Filipović, predsednik komore. On je podržao inicijativu RPK Leskovac i Udruženja trgovaca Soluna i severne Grčke i sa zadovoljstvom prihvatio da svojim privrednicima u Vojvodini predloži da podrže ovu inicijativu s obzirom da privrednici sa ovog područja nisu prisutni na grčkom tržištu a ni grčki privrednici na tržištu Vojvodine.
Istog dana posetili su i PK Novi Sad gde ih je primio Dragan Lukač, predsednik Privredne komore Novi Sad i u razgovoru koji su imali na sednici Upravnog odbora komore Novi Sad članovi Upravnog odbora su prihvatili inicijativu RPK Leskovac i udruženja trgovaca Soluna i severne Grčke a vezano za osnivanje Grčko-srpske privredne komore i dali punu podršku.

Categories: Ekonomija

Leave a Reply