Ekonomija

LESKOVAC: Na javnoj licitaciji zakupljeno 110 hektara državnog zemljišta

OranjeWesternAg_PA_vert_fc_logo

Na javnoj licitaciji za zakup državnog poljoprivrednog zemljišta, koja je održana u sali Jablaničkog upravnog okruga, izdato je 110 hektara obradivih površina. Prijavilo se 30-tak poljoprivrednika i oni su, uglavnom, dobili parcele za koje su i bili zainteresovani i na kojima planiraju ratarsku i vinogradarsku proizvodnju, kažu u Gradskoj upravi za privredu i poljoprivredu u Leskovcu.
Inače, poljoprivredno zemljište dato je u zakup po ceni od 14.500 do 15.000 dinara po hektaru, na period od 1 do 3 godine, a nadmetanje je proteklo bez problema i po pravilima predviđenim oglasom.Izdato je zemljište u katastarskim opštinama Belanovce, Bogojevce, Donja Kupinovica, Grdanica, Miroševce, Petrovac, Orašac, Šišince i Donja Lokošnica.
Na javnoj licitaciji bilo je ponuđeno ukupno 1800 hektara obradivih površina među kojima je i zemljište koje su koristili AD Navip i Porečje. Zemljište Navipa ušlo je u program komasacije, pa se nije ni očekivalo da će biti dato u zakup.

Marko SOILBioND

Categories: Ekonomija

Leave a Reply