Ekonomija

LESKOVAC: Rešavanje problema

Protest zakup.Lesk.6

Blizu je rešenje problema sa zakupom prostora za postavljanje kioska u Leskovcu. Naime u razgovoru sa predstavnicima zakupaca trafika i gradonačelnika Leskovca, Gorana Cvetanovića dogovoreno je da grad vrlo brzo zakaže probnu licitaciju prostora u centru grada.
Gradonačelnik je primio i predstavnike sindikata Interleminda i izneo stav da lokalna samouprava nije nadležna za rešavanje njihovog statusa.
Nebojša Mišić, sekretar udruženja Vlasnika kioska. koji je nskon rszgovora sa gradonačelnikom dr Cvetanovićem ocenio da je zadovoljan sastankom na kom je postignuto kompromisno rešenje u vidu probne licitacije popločanog prostora u centru grada kako bi se proverilo ko će se javiti na nju.
Saša Milenković, predsednik sindikata Interleminda, je nakon razgovara sa prvim čovekom grada izneo svoj stav da gradonačelnik ne želi da pomogne Interlemindu i najavio dalje proteste.
Inače, kako se čulo ovaj problem može rešiti samo država, a to će se desiti vrlo brzo donosšenjem zakona o stečaju.

Categories: Ekonomija

Leave a Reply