Posle izraženog nezadovoljstva visinom naknade za rad, koja već godinama iznosi četiri hiljade mesečno, protivgradni strelci u leskovačkom kraju su, na zajedničkom sastanku sa predstavnicima Hidrometeorološkog zavoda Srbije, otvoreno izjavili da ne žele više da se bave tim poslom i štite polja od gradonosnih oblaka. Izrazivši negodovanje zbog malog broja raketa, odnosno stanja opreme na protivgradnim stanicama, najavili odustajanje od branjenja neba.
Žikica Marinković, predsednik Udruženja strelaca grada Leskovca je u ime 62 kolega sa 31 protivgradne stanice, je ponovio da naknada za rad i ove godine iznosi četiri hiljade dinara. Radno će biti angažovani samo oni koji potpišu ugovore i kojima je to osnovno, a ne i dopunsko angažovanje.
Categories: Ekonomija







