Kultura

Program filmskog festivala LIFFE

LIFFE logo

Kompletan program Leskovačkog internacionalnog festival LIFFE, koji će biti otvoren 12. septembra.

 

Četvrtak 12.09.2013.

Bioskop LKC

15:00 – Štrumpfovi 2 3D

17:00 – Šangaj (Slovenija, M. Nebrešnik – takmičarski program)

21:00 – Vulverin 3D

Open Air Cinema (CSU, preko puta OŠ S.Marković)

19:00 – Svečano otvaranje festivala

19:30 – Falsifikator (Srbija, G. Marković – takmičarski program)

Prateći program

17:30 – Otvaranje izložbe „Olivera Marković“ – Galerija Kulturnog centra

21:00 – Koncert: Rade Šerbedžija i orkestar Zapadni kolodvor – Klub Safir

 

Petak 13.09.2013.

Bioskop LKC

11:00, 13:00 i 15:00 – Štrumpfovi 2 3D

17:00 – As Pik – Loša sudbina (Crna Gora, D. Đurović – takmičarski program)

19:00 – Mamaroš (Srbija, M. Mrdaković – takmičarski program)

21:00 – One Direction This is Us 3D

Open Air Cinema (CSU, preko puta OŠ S.Marković)

19:30 – Ljudožder vegetarijanac (Hrvatska, B. Šmit – takmičarski program)

21:30 – Gde je Nađa (Srbija, više reditelja – takmičarski program)

Prateći program

17:30 – Otvaranje izložbe „Portreti glumaca“ – Veliki hol Kulturnog centra

18:00 – Promocija knjige „Blistavo i strašno 2″ Bekim Fehmiu – Hol na I spratu Kulturnog centra

 

Subota 14.09.2013.

Bioskop LKC

11:00, 13:00 i 15:00 – Štrumpfovi 2 3D

17:00 – Treće poluvreme (Makedonija, D. Mitrevski – takmičarski program)

19:00 – Odumiranje (Srbija, M. Pušić – takmičarski program)

21:00 – Čovek od čelika 3D

Open Air Cinema (CSU, preko puta OŠ S.Marković)

19:30 – Balkan nije mrtav (Makedonija, A. Popovski – takmičarski program)

21:30 – S/Kidanje (Srbija, K. Đorđević – takmičarski program)

Prateći program

12:00 – Kreativna radionica „Crtanje portreta“ – Plato ispred Kulturnog centra

18:00 – Promocija knjige „Kino Tom – Antonio G. Lauer ili Tomislav Gotovac između Zagreba i Beograda“ Slobodan Šijan – Hol na I spratu Kulturnog centra

 

Nedelja 15.09.2013.

Bioskop LKC

11:00, 13:00 i 15:00 – Štrumpfovi 2 3D

17:00 – Tango Abrazos (Slovenija, M. Pevec – takmičarski program)

19:00 – Sveštenikova deca (Hrvatska, V. Brešan – takmičarski program)

21:00 – Svetski rat Z 3D

Open Air Cinema (CSU, preko puta OŠ S.Marković)

19:30 – Krugovi (Srbija, S. Golubović – takmičarski program)

 

Ponedeljak 16.09.2013.

Bioskop LKC

11:00, 13:00 i 15:00 – Štrumpfovi 2 3D

17:00 – Zadah tela (Ž. Pavlović – van konkurencije)

21:00 – Bitka za Pacifik 3D

Open Air Cinema (CSU, preko puta OŠ S.Marković)

19:30 – Odbrana i zaštita (Hrvatska – BiH, B. Ješčić)

22:00 – Zatvaranje festivala i dodela nagrada

 

Prateći program

12:00 – 2. Konferencija reditelja, tema: „Profesija: reditelj ili producent“

16:00 – Tribina: „Živojin Pavlović – Romani i kapitalna dela posvećena filmskom stvaralaštvu“ – Hol na I spratu Kulturnog centra

Categories: Kultura

Leave a Reply