Eleketrodistribucija iz Vranja već tri dana postavlja strujomere na javnim površinama, kako bi oni koji struju kradu ili je ne plaćaju mogli bez problema biti isključeni sa mreže u Velikom Trnovcu, al ii drugim selima u opštinama Bujanovac i Preševo..
Prema zvaničnoj evidenciji Elektrodistribucija Vranje ima najveće gubitke struje u Srbiji, i oni dostižu vrednost od oko 400 miliona dinara godišnje a, najviše struje krade se baš u Velikom Trnovcu, gde svaki od ukupno 1.492 kupca za struju duguje po 68.000 dinara, a gde krađa struja dostiže čak 69 odsto! Do sada su strujomeri bili na privatnim posedima, a sada, zbog enormne krađe struje, ali i u skladu sa zakonskim rešenjima, na javnim površinama.
Categories: Ekonomija







