Društvo

NASTAVLJA SE GENOCID NAD SRBIMA – Zaplena zbog reči kneza Lazara: Novi pritisak Prištine na Srbe

Tržišna inspekcija lažne države pohvalila se da je u Đakovici oduzela garderobu sa slikama srpskih crkava sa Kosova i Metohije i ćiriličnim natpisima. 

Na fotografijama koje su objavili prištinski mediji vide se da na duksericama piše „Pećka patrijaršija“ i poruka „Ako zaboravim tebe Peći, neka me zaboravi desnica moja“, što je deo iz besede sa ustoličenja patrijarha Srpske pravoslavne crkve Porfirija u Pećkoj patrijaršiji.

Takođe, na majicama su bile ispisane poruke kneza Lazara: „Zemaljsko je za malena carstvo, a nebesko uvek i doveka“.

Kako su objasnili u Prištini, zaplenjena garderoba nije imala odgovarajuće deklaracije.

Da nije do deklaracije, jasno je odavno. Do sada su nekoliko puta hapšeni ljudi koji su nosili natpis „Kosovo je Srbija“, a juče je uklonjen ćirilični natpis u Mitrovici. Izvor-foto: Agencije i portali

Categories: Društvo

Leave a Reply