
Humanitarna organizacija „Solidarnost za Kosovo“, već četrnaestu godinu zaredom, organizuje letnji boravak za decu iz srpskih enklava sa KiM. Za razliku od prethodnih godina, kada je letovanje bilo organizovano na moru, ovog leta deca će provesti nezaboravne dane u Beogradu, gradu koji većina njih do sada nije imala priliku da poseti. Osnivač te organizacije, Arno Gujon kaže da postoje deca u Srbiji koja nikada nisu videla grad. Ove godine su došli dečaci i devojčice iz mesta: Sušica, Badovce, Prekovce, Kosovska Kamenica, Berivojce, Rečane, Ajinovce i Strelica. Deca su sinoć stigla u Beograd autobusom i ostaće osam dana. O deci brine stručni tim vaspitača i profesora. Projekat se realizuje u saradnji sa raško-prizrenskom Eparhijom koja je izabrala mališane po socijalnim kriterijumima.
Categories: Društvo






