
Od danas, je zvanično, počela sezona kupanja na „vlasotinačkom moru“. Jezero kod brane se puni, nakon što je Zavod za javno zdravlje Leskovac dostavio rezultate koji potvrđuju da je voda ispravna za kupanje i rekreaciju. Očekuje se da se jezero i mlinska vada do kraja sutrašnjeg dana u potpunosti napune, a pojedini kupači već su „otvorili“ sezonu.
Pre početka leta, očišćeno je i uređeno korito kod jezera, što je u nadležnosti JP Srbijavode, a opština Vlasotince postavila je dodatne kabine za presvlačenje u delu Maričkino i kod vade. SRC Vlasina obezbedila je spasioce, a u funkciji su i toaleti u sportskoj hali, ulaz kod kafe bara.
Categories: Društvo






