
Zaposli se Sibinka iz Kupinovicu, dobije svoj kompjuter, radi svakodnevno na njemu, sve ide super. Medjutim, jedan dan se razboli i ne dodje na posao, a njenim kolegama treba nešto s njenog kompjutera, ali ne znaju lozinku (password). Zovu oni Sibinku:
– „Sibinke, koja ti je lozinka na kompjuter?“
Kaže Sibinka:
– „Velkom.“
Probaju oni ‘WELLCOME’ – neće. Probaju ‘VELKOM’ – neće. ‘VELLCOME’, ‘WELCOME’ – ništa neće.
Zovu oni Sibinku ponovo:
– „Sibinke, kaži nam koliko slova ima ova tvoja lozinka?“
– „Pa jedno“, kaže Sibinka.
– „Pa kako jedno, pobogu?!“ , pitaju kolege opet.
– „Pa vel’ko – M!“
Categories: Ljudi i događaji






