
Trener Partizana Željko Obradović se prvi pojavio pred novinarima večeras na pres konferenciji, poslije poraza njegovog tima u ‘‘Pioniru‘‘ od Crvene zvezde sa 91:78, u trećoj utakmici finala plej-ofa AdmiralBet ABA lige.
‘‘Čestitam ekipi Crvene zvezde na zasluženoj pobedi. Mnogo bolje su odigrali poslednju četvrtinu. Nismo kontrolisali emocije i imali smo veći broj izgubljenih lopti. Sada je 2:1 u seriji, imamo sljedeći meč u utorak, eventualno i peti pred našim navijačima, rekao sam igračima sve je u redu, idemo dalje‘‘, rekao je Obradović.
Usledilo je pitanje o incidentima. Jedan se dogodio prije, a jedan tokom meča, kada su igrači Partizana ponovo namjeravali da napuste teren, ali ih je trener Obradović spriječio.
‘‘Da, reagovao sam. Nije bilo razloga za tako nešto, ne znam da li je nešto palo na teren, ali mnogo je bilo lošije ono što se dešavalo prije početka, kada igračima nije dozvoljeno da se zagriju. To su neki scenariji koji su se dešavali ranije. Bio je tu i direktor lige, delegat, ostali, mislim da su sve vidjeli.“
Na kraju je pomenuo i opterećenje faulovima za neke od njegovih ključnih igrača.
‘‘Četvrta četvrtina je odlučila, a problemi su bili i sa faulovima, Smailagić, Lesor, Zek, Egzum… Ali, imali smo previše bespotrebno izgubljenih lopti, čak i kad smo igrali najbolje‘‘, naglasio je Obradović.
Zatim se od nekog od prisutnih čulo pitanje: -Kako tumačite glasine da Crvena Zvezda preti istupanjem iz ABA lige ako im četvrti meč ne sude košarkaške sudije koji su večeras u hali Aleksandar Nikolić delili košarkašku pravdu Crvenoj zvezdi i Partizanu. Zavladao je tajac, nije bilo odgovora, jer je Željko Obradović već napustio prostoriju. Izvor-foto: Agencije i portali, DAN,In4S,sportico
Categories: Sport