Društvo

DRUGI PIŠU: Šetnjom do spomenika „Porodica“ završen protest, građani se 18 puta zaustavljali za svaku žrtvu

Građani koji su se večeras okupili na novom protestu protiv nasilja na Trgu slobode, te krenuli u šetnju, stigli su do spomenika „Porodica“ na keju. Zaustavljali su se 18 puta za svaku žrtvu. Kod spomenika „Porodica“ na Keju žrtava racije, ostavljali su lične stvari koje ih podsećaju na porodicu, da i tako odaju počast stradalima. Okupljeni su i danas doneli cveće kod Miletićevog spomenika za 17 stradalih u dve masovne pucnjave u školi na Vračaru i selima kod Smedereva i Mladenovca. Takođe, odali su počast i devojci koja je juče ubijena u Novom Sadu. Građani su potom krenuli u šetnju, bulevarom Mihajla Pupina, pa do Varadinskog mosta i Keja žrtava racije, do spomenika „Porodica“. Protest nazvan „Sve mora da stane“ počeo je 18 časova okupljanjem na Trgu slobode, a pozvani su, kako se navodi u saopštenju organizatora „svi koji osećaju da je došlo krajnje vreme za suštinske promene u našem društvu, svi roditelji, prijatelji, komšije, organizacije kojima je na umu bezbednost naše dece i sloboda našeg društva“. Izvor-foto:021

Categories: Društvo

Leave a Reply