
Od danas, u Švajcarskoj se, praktično, ukidaju sve mere protiv pandemije.
Nošenje maski ostaje obavezno samo u javnom prevozu i bolnicama, dok se ukida obaveza nošenja u restoranima, trgovačkim centrima, diskotekama, teretanama, školama i u svim drugim zatvorenim prostorima.
Ipak, najviše pažnje privukla je odluka o ukidanju obaveznog posedovanja certifikata o vakcinisanju protiv COVID-a za pristup bilo kojoj ustanovi, restoranu, manifestaciji, muzeju i drugim zatvorenim prostorima
Ukidanje gotovo svih mera rezultat je ocena da je omikron blaži oblik virusa, koji se uspešno leči kod kuće lekovima protiv gripa, te konstatacije da su bolnički kapaciteti praktično prazni. Z. H. (Specijalno iz Švajcarske za portal NovaSloboda)
Categories: Društvo






