Društvo

Ugašeno svetlo svetionika St. Mary

Dugo godina, ovaj svetionik svojim svetlosnim signalima pratio je pomorce na plovidbama. Danas je svetionik St. Mary atrakcija za turiste koji traže mir i tišinu u zalivu Whitley na obali Severnog mora u severoistočnoj Engleskoj. Do svetionika visokog 38 metara, puštenog u rad 1898. godine, može se doći samo preko niske brane tokom oseke. Toranj je zatvoren 1984. godine, a kao muzej, otvoren je za posetioce od 1994. godine. Ono što često možete videti su tuljani, koji se ovde osećaju kao kod kuće. Britanski fotograf David Dodds je sa svojim snimkom svetionika, napravljenog pri difuznoj sunčevoj svetlosti, pobedio na važnom fotografskom konkursu, koga organizuju Brodolomci, dobrotvorna organizacija Kraljevstva, osnovana 1839. godine. (bams)Z. N.(NovaSloboda)

Categories: Društvo

Leave a Reply