Prvi dan primene pooštrenih protivepidemijskih mera u Sloveniji protiče uz ponešto negodovanja nevakcinisanih, ali bez incidenata, a najviše nezadovoljstva je među vozačima koji bez covid-potvrde ne mogu natočiti gorivo u svoje vozilo.
Većina distributera, među njima i ljubljanska Petrola, rigorozno primjenjuju pravila o PCT-uslovu (preboljeli, vakcinisani, testirani), koja je vlada donela u subotu, što znači da pumpu za punjenje goriva aktiviraju tek kad vozač dokumentima dokaže da je preboleo covid-19, da je vakcinisan ili ima negativan test ne stariji od 48 sati.Izvor-foto: Agencije i portali
Categories: Društvo







