Sport

KO ĆE DA IGRA?! Fudbalska dilema koja muči Leskovčane

Kako bi izgledalo to da na stadionima ’’Rajko Mitić’’, ’’JNA’’ u Beogradu, ’’Karadjordje’’ u Novom Sadu ili ’’Čair’’ u Nišu igraju nižerazredni klubovi. Koliko će se publike okupiti nakon ukidanja covid mera. Posle svega što se izdešavalo i dogadja u srpskom fudbalu ovih dana se sve više čuje u gradu na Veternici, a pogotovu posle jučerašnjeg remija fudbalera Dubočice sa Grafičarem u Beogradu ’’Ko će da igra’’ na novom stadionu?!. Naime, kako za naš portal komentarišu znalci fudbalskih prilika, remijem sa Grafičarem (1:1), fudbaleri leskovačke Dubočice su, faktički, ostali i bez teoretskih šansi da i naredne sezone budu član Prve lige Srbije, pa će narednu sezonu igrati u Srpskoj ligi. Logično se postavlja pitanje vezano za početak ovog za koga se gradi najmoderniji i najfunkcionalni i najasvremeniji stadion u Leskovcu, Valja, medjutim, reći da su se pre Dubočice od drugog po snazi fudbalskog takmičenja oprostili i Piroćanci, dok Dinamo iz Vranja i dalje može, uz povoljne rezultate u 2 poslednja kola, da se spasi ispadanja.

Inače, juče su oba gola na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu pala u drugom poluvremenu – Grafičar je poveo golom Maronga u 55. minutu, a izjednačenje Dubočici je doneo Gorčić u 79. minutu. Valja, istaći da su do kraja meča imali igrači Dubočice nekoliko šansi za gol za pobedu i možda spasonosnih tri boda, a najbolju je propustio Mitrović u nadoknadi vremena. Ovako osvojeni bod ostavio je Leskovčane bez računice da mogu u poslednja 2 kola da se spasu ispadanja, sada zaostaju 8 bodova za Radničkim iz Sremske Mitrovice i Železničarom iz Pančeva koji je pobedio IMT na gostovanju sa 3:1. Valja, medjutim, istaći da pobeda Pančevaca ne odgovara ni Vranjancima – oni zaostaju 6 bodova, pa su im do kraja potrebne 2 pobede, uz oba poraza Radničkog, (sa Železničarom imaju gori međusobni skor), a nakon međusobnog susreta ove 2 ekipe u narednom kolu stvari će biti jasnije.Očigledno, uz (na leskovačkom) ’’Kuj će igra be’’, igranka uz kombinatorku je očigledno završena ili  će još da traje?!

Categories: Sport