Društvo

LESKOVAC: Predstavljena (pomovisana) ‘’dva srca’’ kod Zelene pijace

Na mostu koji su gradjani, ali i mnogobrojni turisti u šali ali i zbilji nazvali ‘’Ljubovka’’ – ‘’Kod mos na viseći pijac’’ večeras je povodom postavljanja dekorativne konstrukcije na ovom mostu kod Zelene pijace održana konferencija za medije na kojoj je Milan Stojković, pomoćnik gradonačelnika, izmedju ostalog, rekao da se lokalna samouprava trudi da oplemeni izgled grada: -Želimo da naš grad ukrasimo kako bi građanima i turistima Leskovac bio lepši i estetski prijemčiviji. Na pešačkom mostu kod Zelene pijace smo u tu svrhu postavili dva nova ukrasa u obliku srca, koje je JKP „Grdelica“ izradilo po idejnom rešenju predstavnika urbanizma. Troškovi izrade i postavljanja iznose 348.000 sa PDV-om. Ovi ukrasu su ne samo ulepšali ovaj kraj, nego mu dali i određenu simboliku, pošto je za sve nas srce simbol ljubavi i zdravlja. Stojković je ovom prilikom pozvao osobu koja je njegova bezrezervna podrška „da na ovom mestu simbolično zakačimo katanac, kao jedno obeležje naše ljubavi i uzajamnog poštovanja’’. Svečanosti kojoj je prisustvovao i gradonačelnik dr Goran Cvetanović odazvao se veliki broj uglavnom mladih žitelja grada na Veternici.

Categories: Društvo

Leave a Reply