Uz pravilno planiranje i dobru infrastrukturu uobičajena pravila vožnje bicikla padaju u vodu. Dok ostatak sveta zimi izbegava voziti bicikle po zaleđenim ulicama, u finskom gradu Oulu situacija je drugačija. Internetom već neko vreme kruži fotografija bicikala parkiranih ispred škole u snegu. U opisu fotografije navedeno je da je napravljena u Finskoj, tačnije u gradu Oulu, gde deca aktivno voze bicikle čak i zimi. Zdravije je, a i ekološki prihvatljivije, objašnjeno je, prenosi Klix. Celu priču je na internetu objavio inžinjer firme Navico Ltd. i biciklistički koordinator za grad Oulu Pekka Tahkola, koji kaže kako smatra da je ovo najbolji način za putovanje od kuće do škole i nazad.“To je sasvim normalno, ovde je to oduvek tako. I ja sam to radio u detinjstvu, isto je voziti bicikl na -30 ili na malo višim temperaturama”, objasnio je za Bored Pandu.(24sata)krupljani
Categories: Društvo







