Obrazovanje

Takmičenje učenika TUŠ na I. Međunarodnom festivalu hrane i pića -Taste Kruševo-

Prvi Međunarodni festival hrane i pića pod nazivom –„Taste Kruševo“ održan je od 27.09.-29.09.2019. godine. „Okusi Kruševo“ je festival hrane na kome učestvuje više ketering škola iz Makedonije i inostranstva. Na takmičenju je učestvovalo 8 škola: 7 škola iz R. Makedonije i Trgovinsko-ugostiteljska škola iz Srbije. Učenici su se takmičili u dve kategorije. Prvog dana takmičenja imali su zadatak da prezentuju kuhinju kraja iz kog dolaze. Učenici naše škole predstavili su se jelima našeg kraja gde je najveći akcenat stavljen na roštilj i pripremu „Leskovačkog voza“,hladnog predjela i serviranje sireva iz naše okoline, kao i jela sa paprikom koja je zaštitni znak mesta iz koga dolaze naši učenici. Drugog dana,nastupilo se sa pripremanjem jela makedonske nacionalne kuhinje – „Kruševski čomlek“. Učenici takmičari, Lazar Ilić i Nikola Ilić, pod mentorstvom profesora Miloša Đorđevića i člana komisije Dragoljuba Pejčića osvojili su u obe kategorije prva mesta i četiri zlatne medalje . Takođe su osvojili pehar kao sveukupni pobednici ovog trodnevnog festivala. Škola domaćin ovog festivala, SOU „Naum Naumovski Borče“ dočekala je sve ekipe jako srdačno i sa puno gastoprimstva ugostili sve učesnike. Takođe su izrazili veliku želju za daljom saradnjom sa našom školom i mogućnostima razmene učenika,znanja,veština i u oblasti turizma.
TUŠ u Leskovcu će ih sa zadovoljstvo dočekati i uzvratiti gostoprimstvom.

Categories: Obrazovanje

Оставите одговор