Društvo

BISERI SA JUŽNE PRUGE: Nemoguća misija – pre roka?!

Kao da legendarna južna pruga ne može bez epohalnih dogadjaja. Prvo je iz Vranja stigla vest koju su svetski mediji koji poznaju  tamošnje prilike nazvali nemoguća misija. Jedna (belo)svetska TV ekipa je čak otišla u Borinu varoš i umesto o ’’džentlamenstvu’’ napravila veoma duhovit (smešano-satiričan) prilog.                                                                                                                                                                                                          

–(Ne)moguća misija u Vranju, inkasanti vranjskog parking servisa platili parkiranje Rumunu koji nije mogao to da učini zbog rominga, najavio je na početku priloga reporter ove (belo)svetske TV i odmah ’’tutnuo’’ mikrofon Saši ’’pampuru’’ koji je kratko rekao: ’’Ko, ovi platili, pa od nji ne možeš ni boles da uzmeš. Pa kam gi, koji su, kude su? Oni će pre dozvole oko da im izvadiš nego da ti daju 10 dinara. To je be NEMOGUĆA MISIJA, kaže ’’Pampur’’ i izjavu završava da na ’’Tetkiče’’ uopšte ne veruje.           

A Salko i  žena mu Kadra  iz Gornju čaršiju kažu da ne mogu da poveruju u priču da je njihov košmija (komšija) toliki kaljaver (kavaljer). A onda TV kamera pokazuje parking, inkasante, automobile parkirane, gore-dole, levo-desno i jurnjavu…                                                                                                               

A, Leskovčani su napravili presedan, ne zabeležen u svetu jer su, godinu dana pre roka (tačnog datuma), obeležili jubilarnu 30 godišnjicu Roštiljijade. Ista ekipa ove (belo)svetske TV kuće je razgovarala sa žiteljima grada pod Hisarom i zanemela pred onim što je čula u vreme svinjske kuge. ’’Ma to su halucinacije onog koštiljavog, koji je zajahao sve u gradu, ’’drma brate’’ niki mu ništa ne može, kaže jedan od mnogobrojnih sagovornika. ’’Ma ćuti bre, ubediše ne da smo igrali ko mečke sa pelengeri, palandze, traskala, gunjci… ma smejurija.                                                                                                                                   

Znači, kako glasi prilog ove (belo)svetske TV i zaključak reportera: -Da te Vranjanac časti (pa makar plati i parking za 5 minuta) je NEMOGUĆA MISIJA! I bila bi senzacija da je, što kažu žitelji Gornje čaršija – ISTINSKA ali…                                                                                                                                                

Medjutim, (ne)zabeleženo je da je neko GODINU DANA PRE ROKA obeležio godišnjicu nečega kao što su Leskovčani obeležili 30 godišnjicu Roštiljijade – sramota (ne)vidjena!

Categories: Društvo

3 replies »

  1. Kakva slucajnost pa ja znam KOSTILJAVOG i TETKICE, alal vera. Menja se nase novinarstvo. Poozz od Ljilje iz Sidneja.

Leave a Reply