Dosadašnji vršilac dužnosti načelnika Gradske uprave Miloš Cvetanović danas je izabran i zvanično na poziciju načelnika. Bez diskusije i jednoglasno članovi Gradskog veća su ovu odluku doneli na 35. sednici lokalne Vlade. Gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović je ovom prilikom rekao da je Miloš Cvetanović bio i jedini kandidat na konkursu koji je raspisan za ovo mesto. Inače, u izveštaju Gradskog veća za sprovođenje javnog konkursa za postavljenje načelnika, konstatovano je da kandidat Miloš Cvetanović ispunio sve potrebne uslove iz oglasa. Gradsko veće razmotrilo je i prihvatilo predlog i jednoglasnom odlukom donelo rešenje o njegovom postavljenju za načelnika-službenika na položaju Gradske uprave grada Leskovca.
Tokom današnje sednice, Gradski većnici usvojili su i Pravilnik o odobravanju i finansiranju programa u oblasti sporta kojima se zadovoljavaju potrebe i interesi građana u Leskovcu, kao i Predlog odluke kojom se pokreće postupak otuđenja nepokretnosti iz javne svojine grada javnim nadmetanjem i to: poslovnih objekata – lokala u ulici Kralja Petra prvog br.26 a u okviru objekta kombinovane zeleno-robne pijace.
Izvestilac po ovom pitanju, novoizabrani načelnik Gradske uprave Miloš Cvetanović rekao je da je cilj ove mere, poboljšanje poslovnog i privrednog ambijenta, sa posebnim akcentom na stavljanje u funkciju novosagrađene pijace. Doneti su i predlozi programa merenja nivoa komunalne buke u životnoj sredini na teritoriji grada Leskovca za 2017/2018 godinu i predlog Programa praćenja kvaliteta površinskih voda vodotokova. Program se sprovodi radi ocene stanja kvaliteta površinskih voda vodotokova a u cilj zaštite zdravlja stanovništva i sagledavanja efekata preduzetnih mera za smanjenje stepena zagađenosti i uticaja zagađivača na njihov kvalitet. Na osnovu svega navedenog procenuje se uticaj i rizik korišćenja voda na zdravlje korisnika, a ujedno predstavlja i jedan od indikatora stanja životne sredine.
Categories: Društvo








