Ljudi i događaji

LESKOVAC: Gradu vraćeni “osmospratnica“, “Vlasina“ i bazen u Grdelici

Osmospratnica Le DirekcijaGrdekica bazenVlasina iz aviona 1

Odlukom Privrednog apelacionog suda u Beogradu grad Leskovc je, posle pola veka, ponovo postao vlasnik celokupnog prostora-popularne „osmospratnice“ u kojoj se nalazi gotovo sva gradska administracija.
Saopštavajući ovu pravosnažnu odluku suda Goran Cvetanović gradonačelnik Leskovca je rekao da su opštinske vlasti još 1964. godine, nepromišljenom odlukom, prenele u vlasništvo tadašnjoj Komunalnoj banci deo podrumskih prostorija, prizemlje i prva dva sprata ove zgrade koje su kasnije prešle u vlasništvo „Jugobanke“ koja više ne postoji.
Spor za prostor od 2.020 kvadrata vodio se sa Agencijom za osiguranje depozita.
U ovom poslovnom prostoru nalaze se Uslužni centar, gradske uprave za društvene delatnosti i zaštitu životne sredine i Agencija za lokalni ekonomski razvoj.
Na ime zakupa ovog prostora Grad Leskovac je Agenciji za depozit, kao pravnom sledbeniku „Jugobanke“, mesečno plaćao 387 hiljada dinara. Sudskom presudom o povraćaju imovine Grad Leskovac više neće imati obavezu da plaća ovu kiriju čime će gradski budžet godišnje uštedeti četiri miliona 635 hiljada dinara.
Pored ove zgrade Grad Leskovac je još ranije u sudskom sporu sa opštinom Surdulica povratio vlasništvo nad devet objekata i dva hektara zemljišta na Vlasinskom jezeru, kojim je svojevremeno upravljao „Nevturs“ i nad kompleksom bazena u Grdelici koji je do privatizacije, bio u vlasništvu grdeličkog TIG-a.
Njime će ubuduće gazdovati Mesna zajednica Grdelica dok je nekadašnje odmaralište „Nevtursa“ na Vlasinskom jezeru preneto na korišćenje Turističkoj organizaciji Leskovca

Categories: Ljudi i događaji

Leave a Reply