Povodom Blagovesti i dana rodjenja Justina Popovića u Vranju će se 24. godinu za redom održati ‘’Justinove Blagovesti’’ Tradicionalna manifestacija u znak sećanja na ovog znamenitog vranjanca, kako kaže književnik Miroslav Cera Mihailović ispred Književne zajednice koja stoji iza organizacije manifestacije u čast Justina Popovića, u programu će učestvovati i akademik Matija Bećković.
Svečana akademija biće održana u nedelju 6. aprila u Domu vojske u Vranju sa početkom u 20 sati.
-Valja reći da će svečana akademija, zbog izuzetno skromnih izdvojenih sredstava iz budžeta, biti centralni dogadjaj ove dvodnevne manifestacije za koju postoji veliko interesovanje. Pored mnogobrojnih gostiju iz sveta nauke i književnosti na akademiji ćese svojom besedom prisutnima obratiti akademik Matija Bećković.
Programom Justinovih Blagovesti je predvidjeno da se u ponedeljak na spomenik Justina Popovića u gradskom parku polože venci i cveće.
Categories: Ljudi i događaji







