Dušan Nikolić, predsednik Udruženja veterana rata 1991-1999. godine rekao je da je po statistikama koje poseduje samo u poslednja tri meseca umrlo više od sto ratnih veterana iz Leskovca i okoline i zatražio pod hitno usvajanje Zakona o pravima boraca.
Većina veterana nema prava na lečenje,nema zdravstvene knjižice, boluju od post ratnog stresa i nose mnogobrojne traume. Posedujemo umrlice pokojnika koji su rođeni 1962. godine, a nakmlađi preminuli veteran je 1974. godiše.Zbog toga je Ministarstvo rada i socijalno politike pokrenulo je projekat sa leskovačkim Udruženjem boraca veterana ratova od 1991 – 199. godine vredan milion i po dinara o psihosocijalnoj rehabilitaciji, edukaciji i rehabilitaciji učesnika ratova, saopštio je Nikolić i dodao da će članovima ovog udruženja biti omogućeni stručni medicinski pregledi u privatnoj poliklinici „Bebafarm“ u Leskovcu, a organizacija će plaćati sve troškove.
Categories: Ljudi i događaji







