Sport

Mladi Halimi ide u Londonski Arsenal

Nedžat Halimi iz Preševa, 11-godišnji dečak koji sada upisuje peti razred osnovne škole u Preševu, na putu je da ostvari svoje dečačke snove – da obuče dres slavnog londonskog fudbalskog kluba Arsenal.

Halimi je prošao dva oštra testa na kojima su mladi Albanci pokazivali fudbalske veštine.

Nedžat je bio prvi u Gnjilanu u konkurenciji 1.600 dečaka koji sanjaju fudbalsku slavu, a drugi na oštrijoj proveri u Prištini, posle čega su skauti odlučili da ga pozovu u London i Arsenalovu Fudbalsku akademiju.

Nedžatov otac Besnik je iznenadjen, još ne može da veruje da je njegov sin Nedžat, dobio poziv da putuje u London na potpis predugovora sa „tobdžijama“.

– Dobili smo zvaničan poziv iz Londona. Nedžat u čuvenoj Arsenalovoj akademiji fudbala treba da prodje nekoliko vrsta testova, posle čega će meni biti ponudjeno da u ime sina potpišem predugovor sa Arsenalom – veli Besnik pred polazak u London.

On takodje kaže da se od ovog trenutka život njegovog sina totalno menja jer će on školovanje nastaviti u Londonu, u Arsenalovom centru, iz koga su izašla mnoga slavna imena engleske škole fudbala.

Mali Nedžat, pun sreće, još ne može da shvati šta mu se dogodilo i da će se, na prepuruku trenera Hakija Jahiua, od ovog trenutka njegov život u potpunosti promeniti, jer će malu varošicu Preševo, uskoro zameniti svetskom metropolom Londonom.

-Zbunjen sam, ne znam sta da kažem, jer još ne verujem da ću uskoro otići u London i da ću za nekoliko godina igrati na čuvenom stadionu ’Emirati’ u dresu Arsenala – kaže Nedžat Halimi.

Categories: Sport

Leave a Reply