Pobednika 25. ovogodišnjeg Turnira u malom fudbalu koji je održan u Gornjem Bunibrodu je ekipa “Bomba“ Burda. Oni su posle čvrste i na momente veoma atraktivne i napete utakmice posle nrešenog rezultata 2:2 na penale pobedili do tog trenutka nepobedivu ekipu Policije iz Leskovca.
Ipak, najveći dobitnik su više od šest hiljada navijača koji su došli da uzivaju u fudbalskim čarolijama ovih mladih ljudi. Turnir je,kako kažu svi, opravdao očekivanja i treba ga, za seldeću godinu inovirati i nastaviti ovako.
Tradicionalni Turnir u malom fudbalu, 25. put zaredom, i ovog leta je održan u Gornjem Bunibrodu. Prema oceni organizatora, za mesec dana trajanja ovog sve zanimljivijeg, kvalitetnijeg i atrativnijeg fudbalskog turnira, utakmice oko 50 ekipa iz svih kategorija posmatralo je više od 50.000 Bunobrodjana i Bunobrodjanki, ali i gradjani i meštani više od 3o sela iz bliže i dalje okoline, ali i iz Leskovca, Vlasotinca, Grdelice, lebana, Bojnika, Predejana, Vučja, Pečenjevca pa i Niša.
Slaviša Stamenković, predsednik MZ Gornji Bunibrod ne krije zadovoljstvo uspešnog organizovanja manifestacije pod njegovim rukovodstvom. Od najmladjih do najstarijih učesnika koji su istršali na teren u bunibrodu imalo je šta videti, kaže Stamenković. Bilo je bravura, fudbalskih vragolija i nevidjenog umeća u baratanju fubalskom loptom.
Svake večeri na stadio su se mogli videti kako prate utakmicu čak četiri generacije. Mesta pokraj stadiona su se zauzimala dva sata ranije,
Finale i završne veče takmičenja je organizovano na nivou mnogo poznatijih i atraktivnijih manifestacija u zemlji i inostranstvu. Uz prase i jagnje na ražnju, pljeskavice i drugih specijaliteta sa roštilja, bilo je izobilje ića raznoraznog pića.
Oduševljenje je nastalo prilikom vatrometa, koji je na finalnoj utakmici priredjen. Uz bogat kulturno zabavni program, organizator se potrudio da organizuje bezbroj drugih sadržaja za zabavu i razonudu najmladjih, ali i onih najstarijih.
Turnir u malom fudbalu u Gornjem Bunibrodu je pokazao da se sve može da se organizuje tako dobro samo kad se hoće
Categories: Sport













Lepo je cuti da ovako nesto ima u Leskovcu
Bila sam na Turniru. Stvarno je fenomenalno. Pametno da se omladina ne bavi drugim nedozvoljenim i losim poslom