
Na patrolu iz kontingenta Vojske Srbije u Libanu noćas je otvorena vatra, saopštilo je Ministarstvo odbrane. Vozilo Vojske Srbije pogođeno je sa nekoliko metaka, a oklop vozila zaštitio je vojnike. Niko od angažovanih pripadnika patrole nije povređen i svi pripadnici kontingenta su bezbedni. Patrola Vojske Srbije zadatak je izvršavala u skladu sa procedurama i pravilima angažovanja u ovoj multinacionalnoj operaciji.Nakon prekida vatre i dolaska tima za brzo reagovanje, patrola se vratila u bazu Ujedinjenih nacija, navodi se u saopštenju.Oko 280 pripadnika Vojske Srbije i Ministarstva odbrane nalazi se u osam mirovnih misija – pet Ujedinjenih nacija i tri Evropske unije.U misiji UNIFIL u Libanu je skoro dvije trećine srpskih mirovnjaka. Vojska Srbije tamo je od 2010. godine.
