
Povodom Dana 4. brigade Kopnene vojske i slave Svetog Atanasija Velikog, održana je prigodna svečanosti u kasarni „Prvi pešadijski puk knjaza Miloša Velikog“ u Vranju. Prisutnima se, najpre, obratio komandat Četvrte brigade Kopnene vojske, brigadni general Novica Petrović, poželevši svima dobrodošlicu na svečanost povodom Dana Četvrte brigade Kopnene vojske i krsne slave Svetog Atanasija Velikog, koja se proslavlja u čast pukovske slave Prvog pešadijskog puka ,,Knjaza Miloša Velikog“ i čast oslobođenja Vranja od Turaka. ,,Istoriju XX veka obeležili su ratovi. Naša vojska izvojevala je pobede u balkanskim ratovima, odlučno doprinela savezničkoj pobedi u Velikom ratu, učestvovala u antifašističkoj borbi u Drugom svetskom ratu i na kraju hrabro odgovorila na NATO agresiju na kraju XX veka. Neka njihova hrabrost i junačka dela budu i dalje svetionik koji nas vodi, a njihovo zalaganje i žrtva ostanu upamćena kao ključni doprinos za očuvanje naše državnosti. Saradnja sa lokalnim samoupravama Pčinjskog okruga i Gradom Vranjem tradicionalno je bila na veoma visokom nivou. Realizacijom aktivnosti civilno-vojne saradnje pokazujemo da organi vlasti i lokalno stanovništvo mogu da računaju na našu pomoć bez obzira na nacionalnu i versku pripadnost i nastavljamo sa radom na već planiranim projektima u ovoj godini“, istakao je Petrović. Na kraju svečanosti, zaslužnim pojedincima i timovima, kao i civilima u službi 4. brigade Kopnene Vojske Srbije uručena su odlikovanja i priznanja.
