Site icon BUDITE U TOKU

Osam novih primarjusa u zdravstvu juga Srbije

Među 39 predstavnika medicinske struke koji su svojim radom u 2023. zaslužili zvanje primarijusa, najviše stručne „titule“ u zdravstvu, njih 8 je sa juga Srbije, 6 radi u Nišu, a po jedan u Leskovcu i Vranju. Ministarka zdravlja Danica Grujičić im je krajem godine uručila priznanja i najavila da će predložiti povećanje plata primarijusima. Dve specijalistkinje sa kojima smo razgovarali kažu da im je novo zvanje velika čast i zadovoljstvo, ali i motivacija da unaprede kvalitet svog rada. Na spisku novih primarijusa u 2023. godini našlo se 6 doktora iz Niša – Dragana Lazarević, Zoran Stamenković, Natalija Vuković, Saša Ignjatović, Milan Đorđević, Irena Dimitrijević (Niška Banja), kao i Nada Pejčić iz Leskovca i Jelena Zdravković iz Vranja. Izvor-foto: Agencije i portal

Exit mobile version