
U Leskovcu je otvorena dvodnevna nacionalna konferencija pod nazivom ‘’Odgovorni prema gradjanima’’ Skup je okupio oko 200 učesnika iz cele Srbije, a zadatak je da se u oblasti socijalne zaštite odrede prioriteti i razmene iskustva, ali i da se ona uskladi sa praksom razvijenih zemalja.
Posebna pažnja na ovoj konferenciji posvećena je i medijskom izveštavanju i poštovanju etičkih kodeksa kod izveštavanja medija posebno kada su u pitanju maloletna lica. Zaštitnik prava građana Zoran Pašalić je posebno u izjavi za medije naglasio da je potrebno intezivirati saradnju u ovom segmentu, a ujedno je kritikovao i tabloidno novinarstvo koje zarad tiraža ili povgećanja gledanosti narušava privatnost i maloletnih lica, ali i članova njihovih porodica.
Današnji skup „Odgovorni prema građanima“, ima za cilj da unapredi sistem socijalne zaštite koji treba da sarađuje sa medijima, ali istovremeno mora da štiti i integritet korisnika socijalne zaštite. Na ovom skupu su govorili zaštitnik prava građana Zoran Pašalić, predsednica Udruženja „Argument“ Julija Popović, direktorka Komore socijalne zaštite Sandra Perić, državni sekretar u Ministarstvu za rad, zapošljavanje i boračka i socijalna pitanja Marko Janić, kao i pomoćnica u ovom ministarsvu Milka Milovanović Minić.
Konferrencija nastavlja sa radom i sutra. U 10 sati biće organizovan i okrugli sto pod nazivom „Razmena iskustava postupanja po zahtevima – slobodan pristup informacijama od javnog značaja“.
