
Na ogradi oko pravoslavnog groblja i Crkve Svete Nedjelje u mestu Dobrič kod Širokog Brijega jutros je osvanuo ispisan grafit “Sve vas ovo čeka” i ustaški simbol latinično slovo “U”.
Sveštenik Nebojša Radić izjavio je Srni da je jutros ovaj incident prijavio policiji.
Radić je naglasio da su ljudi jako uplašeni i uznemireni i da su ga jutros odmah obavestili.
– Ovo je užasan vandalizam. Očekujem da policija pronađe i kazni počinioce, te da nadležne vlasti osude ovaj događaj – izjavio je Radić.
Grafit “Sve vas ovo čeka” i ustaški simbol latinično slovo “U” (Foto: SRNA)
Dobrič je jedino mesto u Širokom Brijegu gde živi oko 40 Srba, od kojih neki ni u ratu nisu napuštali svoje domove, a neki su se vratiti nakon rata.Svi su jako uplašeni i uznemireni i pitaju – “da li nas ovo zaista čeka”.Oni su istakli da imaju jako dobre odnose sa svojim komšijama.Izvor: SRNA/RTRS
