Pod sloganom „Odmor te čeka“, otvoren je 40. Međunarodni sajam turizma, na kome učestvuje oko 1.200 izlagača iz 55 zemalja sveta, a medju iylaga;ima je i TO Medvedja. Sajam turizma se održava od 22. do 25. februara na Beogradskom sajmu, a partner ovogodišnjeg Sajma je Grčka.
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić je, otvarajući sajam, rekla da je turizam najunosnija i najuspešnija privredna grana i da će Vlada Srbije nastaviti da ulaže u tu oblast kako bi privukla što više turista u zemlju.
„Grčka je sa zadovoljstvom prihvatila ulogu zemlje partnera“, Elena Kountoura, ministarka turizma Grčke, rekla je da turizam u njenoj zemlji predstavlja jednu od najznačajnijih privrednih grana, u kojoj je zaposleno oko milion ljudi. Bogata istorija, beskrajna obala i arhipelag sastavljen od više hiljada ostrva i ostrvaca učinile su da Grčka postane jedna od najpopularnijih svetskih turističkih destinacija.
Turistička organizacija Opštine Medveđa uzela je aktivno učešće na beogradskom sajmu. Kao i prethotnih godina, Turistička organizacija opštine Medveđa, će se potruditi da reprezentuje turističke potencijale opštine na najbolji mogući način i da predstavi opštinu u najboljem svetlu, na najvećoj smotri turizma na Balkanu.
Ove godine, štand Tutističke organizacije opštine Medveđa se nalazi u okviru štanda Prvredne komore Srbije, u hali 4 Beogradskog sajma, koja je namenjena za prezentaciju domaćeg turizma. Pored velikog broja štampanih publikacija koje su objavljene prethodne godine, posetiocima sajma je ponuđen i širok asortiman suvenira koji je u ponudi Turističke organizacije opštine Medveđa.

