Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Aleksandar Vulin otvorio je u Vlasotincu adapriranu zgradu Centra za socijalni rad. Objekat površine od 300m² na tri nivoa, je zgrada nekadašnjeg Internata, koja se nalazi pod zaštitom Zavoda za zaštitu spomenika kulture.
Renovirana je uz podršku Kraljevine Norveške, Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i opštine Vlasotince.
Ministarstvo za rad je za nabavku kancelarijskog nameštaja i komjuterske opreme za Centar u 2014. i 2015. godini opredelilo 1,4 miliona dinara.
Onraćajući se prisutnima Ministar Aleksandar Vulin je rekao da Ministarstvo rada smatra da su centri za socijalni rad stub naše socijalne zaštite.- Ljudi koji ovde rade su ljudi koji su čestiti, vredni, humani, ljudi bez kojih naš sistem ne bi mogao da funkcioniše, 14.000 zaposlenih u ministarsvu rada svakodnevno brine od više od 700.000 naših korisnika. Mi smatramo da je prioritet države da se obnove Centri za socijalni rad, i naravno da se obnove sve ustanove socijalne zaštite. Upravo zbog toga i sprovodimo proces licenciranja i ulažemo do sada najveća sredstva u obnavljanje svih institucija za socijalne radnike, rekao je Vulin.

