
Ivan Miljković (46) je od subote i zvanično član odbojkaške Kuće slavnih.
Na svečanosti u Holioku, 39. po redu, srpski as je primljen u „klasi ’25“, u prisustvu velikog broja uglednih zvanica, među kojima je bio i Fabio Azevedo, predsednik FIVB. Miljković je na ovaj način postao treći Srbin u „aleji besmrtnih“, posle braće Grbić, Nikole i Vladimira. Olimpijski šampion iz Sidneja, prilikom inauguracije održao je dug i inspirativan govor, u kojem se već na početku zahvalio svim ljudima, koji su na bilo koji način uticali na njegovu karijeru, gde je na prvo mesto stavio porodicu, saigrače i trenere. Tom prilikom, Ivan je podsetio da je u vrhunskoj odbojci proveo petnaestak divnih godina, u kojima je osvojio 50 velikih medalja, a da je ostao nedodirljiv po broju MVP titula u nekadašnjoj Svetskoj ligi, a sada Ligi nacija, sa četiri trofeja. Kao najvrednija dostignuća i sam je istakao olimpijsko zlato u Sidneju, svetsko srebro u Japanu i dve evropske titule. Ne sme se smetnuti s uma ni blistava klupska karijera Ivana Miljkovića, koji će ostati upamćen po prvoj evropskoj, a nešto kasnije i italijanskoj tituli velikog Lubea iz Maćerate, ali i po blistavim trenucima u Olimpijakosu, Fenerbahčeu, Halkbanku…
Zajedno sa Miljkovićem, u Kuću slavnih ušli su i Italijanka Frančeska Pićinini, pa Nemica Laura Ludvig, olimpijska šampionka u bič-voleju, zatim legendarni Bugarin Dimitar Karov, pa Peruanka Roza Garsija-Rivas, nemački trener Jirgen Vagner, argentinski sudija Giljermo Vili Paredes…
