
Svojevremeno u Grdelici, odlazi poštar u penziju. Zanji radni dan, dolazi u prvi stan, u centru varošice, ljudi mu za uspomenu daruju penjkalo (naliv pero). U drugoj kući za uspomenu dobije ručni sat. Medjutim, vrata na treči stan mu otvori prelepa plavuša, i bez reči ga odvede u spavaću sobu gde ga počasti sa dva sata vratolomnog sexa. Posle ga dovede u kuhinju, pripremi mu doručak i da mu 5 maraka.
POŠTAR (napokon progovori sav zbunjen):
– „Pa čemu sve ovo… mislim …“
PLAVUŠA:
– „Pa ja sam lepo rekla mom mužu da nam poštar ide u penziju a on meni: MA je.iga, daj mu 5 marke… a ovo s doručkom je moja ideja !“
Zabelžio i poslao: Bane Misirka Grdeličanin
