Danas je u Pečenjevcu, nakon Grdelice i Vučja, organizovano druženje mladih Srpske napredne stranke gde se omladina SNS-a iz Medveđe, Crne Trave, Vlasotinca, Bojnika i Lebana okupljena na terenu u Pečenjevcu, sportski nadmetala u košarci, malom fudbalu, šahu i stonom tenisu.
Obraćajući se ovim povodom prisutnima dr Goran Cvetanović, predsednik Gradsko odbora SNS-a, je, izmedju ostalog, rekao: -Svim ovim aktivnostima pokazujemo da nam je stalo do madih iz različitih mesnih zajednica na teritoriji Jablaničkog okruga. Pored toga što naša stranka neguje veliki broj mladih i talentovanih ljudi, ona se trudi da svim građanima obezbedi bolje uslove za život. O tome možda najbolje svedoči činjenica da poslednjih meseci intezivno radimo na izgradnji glavnog severnog kraka, regionalnog vodovodnog sistema Barje, kako bi stanovnici ovog kraja dobili zdravu pijaću vodu. Prošle godine završili smo radove na rehabilitaciji dela opštinskog puta 10 kroz Pečenjevce, u okviru poboljšanja energetske efikasnosti zamenili smo stolariju i adaptirali sanitarne čvorove u OŠ „Vuk Karadžić“ kao i u izdvojenom odeljenju u Čekminu. Rad, trud i stalno napredovanje karakteriše Gradski odbor SNS-a od samog njenog početka, na šta sam ja kao predsednik izuzetno ponosan – rekao je doktor Cvetanović.
Bila je ovo prilika da se uruče zahvalinice mesnim odborima koji su dali najveći doprinos i koji aktivno učestvuju u organizaciji sličnih manifestacija. Inače, u sportskim nadmetanjima u finalu fudbalske utakmice Pečenjevčani su pobedili ekipu iz Bojnika sa 3:0, a u basketu Grdeličane sa 14:7, pobednik turnira u stonom tenisu u konkurenciji muškaraca je Milan Stojković iz Vučja, u ženskoj Jovana Marković iz Leskovca. Najbolji majstor u šahu ovoga puta bio je Bojan Mitrović iz Bunuškog Čifluka koji je igrao za ekipu iz Vučje, dok je Leskovčanima obraz osvetlala šahistkinja Olivera Karadžić.
