Site icon BUDITE U TOKU

Nema pregovora dok se puca na policiju

Dok se puca na srpsku policiju nema pregovora!

Ovo je, izmedju ostalog rekao u Vranju premijer Ivica Dačić i dodao da svi napadi na Dobrosin dolaze sa Kosova i Metohije, zbog čega srpski „istražni organi“ ne mogu do kraja da sprovedu istragu.

– Ovo je treći napad na našu policiju i pod ovakvim uslovima Srbija ne može učestvovati ni u kakvim pregovorima sa Prištinom. Ovoga puta povređenih nije bilo, ali to ne znači da ih neće biti u nekom narednom eventualnom napadu terorista – kazao je Dačić i dodao da su policajci smešteni u punktu u suštini nezaštićeni i da su stalno u opasnosti.

– Moram reći da je ovo dokaz da su na tom području i dalje prisutne razne grupacije kojima ne odgovara da se predloži bilo kakvo mirno rešenje. Srbija je opredeljena za mirno rešenje svih konflikata, pa samim tim i konflikata oko Kosova – rekao je Dačić.

Juče ujutru dogodio se treći napad na policijski punkt kod Dobrosina u proteklih šest meseci.

Prvi put je pucano na policiju 17. maja iz pravca sela Stubline, a drugi sa istog mesta i na isti način 28. juna ove godine, kada je lakše povređen policajac Branislav Mirković iz Bujanovca.

Exit mobile version